Jarmarki Świąteczne w Czechach

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim jarmarki Bożonarodzeniowe. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dwa wyjazdy na Jarmarki Świąteczne w Czechach. Liczba miejsc ograniczona.

BRNO – 02.12.2023

Okres świąteczny w Brnie to przede wszystkim jarmark bożonarodzeniowy oraz bogaty program na placu náměstí Svobody, a także w wielu innych punktach miasta – na placach Zelný trh, Moravské náměstí lub na ulicy Radnická. Jarmark jest urokliwy i podzielony tematycznie na trzy rynki. Na dziesiątkach stoisk można znaleźć między innymi wyroby lokalnych rzemieślników, mnóstwo słodkich przysmaków, specjałów ze świniobicia, gorący poncz, czy lokalną miodunkę. Czekają na nas występy zespołów i przedstawienia. Bogaty program muzyczny na náměstí Svobody doskonale wpisuje się w założenia tytułu Miasto
Muzyki przyznanego przez organizację UNESCO. To drugie co do wielkości miasto w Czechach zachwycające swą magią w czasie jarmarku.

Pełna oferta >>

OŁOMUNIEC – 17.12.2023

Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w historycznym centrum Ołomuńca należy do najbardziej magicznych nie tylko w Republice Czeskiej. Na Górnym i Dolnym Rynku będzie można odwiedzić bożonarodzeniowe miasteczko z szeroką ofertą rękodzieła różnego rodzaju, pysznymi produktami nie tylko kuchni regionalnej (w tym oczywiście klasycznymi piernikami, słodyczami itp.), słynnym ołomunieckim ponczem o wielu smakach lub innymi rozgrzewającymi napojami dla dzieci i dorosłych. W Ołomuńcu będzie ponad 140 stoisk handlowych i dziesiątki różnych występów.

Na dzieci czeka zabytkowa drewniana karuzela i dzwonek na Górnym Rynku, który z pewnością spełni najskrytsze dziecięce życzenia. Na Dolnym Rynku dzieci i rodzice mogą odwiedzić warsztat Świętego Mikołaja z pocztą lub zobaczyć dużą, ręcznie rzeźbioną szopkę. Na Rynku można przejechać się gigantycznym Kołem Ołomunieckim, z którego widać rozświetlone świątecznie miasto, a także świątecznym tramwajem.

Pełna oferta >>

Scroll to Top